Az amerikai hadsereg MI-jét eddig kínai mérnökök felügyelték

Az amerikai hadsereg MI-jét eddig kínai mérnökök felügyelték
Amerika legérzékenyebb hadi adatait és rendszereit eddig gyakran kínai mérnökök tartották karban, akik az informatikai szektorban az USA egyik legnagyobb riválisának számítanak. Ezek a mérnökök minimális amerikai felügyelet mellett dolgoztak a Pentagon felhőszolgáltatásain és más fontos rendszerein, ráadásul szinte láthatatlanul, így a legtöbb amerikai szakértő sem volt tisztában a helyzettel.

Félrekapcsolt felügyelet

Az amerikai informatikai rendszerekhez beosztott “digitális kísérők” olyan alulfizetett felügyelők voltak, akik sokszor kevesebb szakmai tudással rendelkeztek, mint azok a kínai mérnökök, akiket ellenőrizniük kellett volna. Többen korábban katonaként dolgoztak, ennek ellenére programozói tudásuk hiányos volt, főleg a modern MI-rendszerek kezelésében. Egyikük úgy fogalmazott: valójában csak reméljük, hogy nem élnek vissza a helyzettel, de igazából ezt nem tudjuk megmondani.

A botrány utóélete

Ahogy a probléma napvilágra került, a Microsoft gyorsan reagált, és módosított a gyakorlatán, így már nem engedi, hogy kínai mérnökök nyújtsanak technikai támogatást az amerikai Védelmi Minisztériumnak és más kormányzati ügyfeleknek. A döntés hátterében az is áll, hogy az elmúlt években egyre jobban kiéleződött a technológiai és kereskedelmi háború Kína és az USA között, ami szigorúbb nemzetbiztonsági szabályokat és korlátozásokat eredményezett mindkét oldalon.

2025, adrienne, www.techradar.com alapján



Legfrissebb posztok