
Nincs több MI segítség a kalózkodáshoz
A Windows Copilot tesztelése során kiderült, hogy mostantól teljesen elutasít minden olyan kérést, amely aktiválási kódokra, harmadik féltől származó eszközökre vagy ezekkel kapcsolatos útmutatókra vonatkozik. Emellett hangsúlyozza, hogy az operációs rendszer jogosulatlan másolatai illegálisak, megsértik a szolgáltatási feltételeket, és azt javasolja, hogy a felhasználók vegyék fel a kapcsolatot a hivatalos Microsoft támogatással, ha legális másolatot szeretnének beszerezni.
Az MI-asszisztens fejlődése folyamatos
Bár a Windows Copilot kiskaput sikerült bezárni, ez jól mutatja a Microsoft elkötelezettségét az MI-asszisztens finomítása mellett, amely az operációs rendszer alapvető összetevőjévé vált, különösen mivel a laptopok (és az újabb asztali processzorok) dedikált NPU-kat használnak az MI-munkafolyamatok jobb támogatására. Azonban a technológia még mindig gyerekcipőben jár, ami olyan kínos problémákhoz vezet, mint ez is.
Azonban a kalózkodás továbbra is lehetséges
Az engedély nélküli és engedélyezett aktiválási módszerek továbbra is elérhetők az interneten, csak már nem a Microsoft saját MI-asszisztense népszerűsíti ezeket. A cél az, hogy kontrollt szerezzenek a helyzet felett, ahogy az MI által generált tartalmak egyre szélesebb körben terjednek el.
Előrelépés az MI-tartalmak szabályozásában
Az MI-vel kapcsolatos egyik legnagyobb adatvédelmi aggály a szabályozatlan és jogosulatlan mód, ahogyan információkat gyűjt és tartalmat állít elő a végfelhasználó számára. A Microsoft Copilot korábban (véletlenül) rávehető volt arra, hogy megmutassa a felhasználóknak, hogyan kerülhetik meg a Windows licencelési protokollokat. Bár soha nem adott ki közvetlenül működő aktiválási kódokat, más szempontból a lehető legkönnyebbé tette a dolgokat, ami biztosan nem olyasmi, amit a Microsoft szeretne.
A Copilot frissítéseiről, fejlesztéséről és állítólagos visszafejlesztéséről folyamatosan zajlottak viták a 2023 novemberi megjelenése óta. 2024 októberében frissítést kapott, és képessé vált az online és a helyi (az eszközön található) tartalmakkal való interakcióra.