
Technológiai áttörés az űrben
Az aerobraking manőver után alacsony Föld körüli pályára állva az űrhajó végrehajtotta a pályaelhagyási és leszállási folyamatokat. Az amerikai Űrerő közleménye szerint: “A küldetés során az Űrerő űrtartomány-figyelő technológiai kísérleteket tesztelt, amelyek célja az űrkörnyezetről szerzett ismeretek javítása. Ezek a technológiák kritikus fontosságúak az amerikai Űrerő számára az űrműveletek végrehajtásához egy egyre zsúfoltabb és versengőbb űrkörnyezetben, ami minden felhasználó előnyére válik.”
Emberi személyzet nélküli űrsikló
Az X-37B egy “dinamikus, személyzet nélküli űrsikló”, vagyis működtetéséhez nincs szükség legénységre. Hossza 8,8 méter, szárnyfesztávolsága 4,3 méter, és rakétákkal indítják. Az X-37B képes hosszú ideig az űrben maradni, hat küldetés során már több mint egy évtizedet töltött a világűrben. Mivel minden küldetés után képes kifutópályán leszállni, az X-37B űrsikló újrafelhasználható, ami ideálissá teszi tesztelésre. Ez csak a harmadik újrafelhasználható űrjármű a szovjet Buran űrsikló és az amerikai Space Shuttle után.
Titokzatos küldetések
A szárnyas, robotikus űrhajót rejtély övezi 2011-es első űrutazása óta, és nagyon kevés információ áll rendelkezésre valódi céljáról a nyilvánosság számára. Korábban a napsugarának hatását tesztelték vele, és állítólag katonai megfigyelésre is használják.
Új fejezet a világűr felfedezésében
A forradalmi aerobraking teszteket a tisztviselők nagy elismeréssel fogadták, remélve, hogy ez egy új innovatív korszak kezdetét jelenti az űrtechnológiában. Chance Saltzman tábornok, az Űrműveletek Főnöke kijelentette: “Az aerobraking manőver sikeres végrehajtása hangsúlyozza az amerikai Űrerő elkötelezettségét az új űrműveletek határainak biztonságos és felelősségteljes módon történő feszegetése mellett.” Az X-37B program igazgatója, Blaine Stewart alezredes hozzátette, hogy a sikeres küldetés egy izgalmas, új fejezetét jelenti az X programnak.