
Mi is valójában a Sesame?
A Sesame teljesen különbözik a már ismert MI-hangoktól, mint a Gemini, vagy a Siri és Alexa korai változatai. A Sesame úgy van tervezve, hogy az emberi hibákat is utánozza, nem pedig tökéletes ügyfélszolgálati ügynökként viselkedik. Az MI beszéde folyékony, kifejező és kiszámíthatatlanul emberi. Röviden felkacag, amikor valami enyhén vicceset mond, hezitál, mielőtt válaszolna egy kérdésre, sőt, úgy tűnik, mintha mondatközben “meggondolná magát”, szünetet tart és új mondatot kezd. Nemcsak engedi, hogy félbeszakítsam, de ő is félbeszakíthat engem, amiért aztán képes elnézést is kérni.
A titkos összetevő
A Sesame titka a Conversational Speech Model (CSM), amely a szöveget és a hangot egyetlen folyamatba olvasztja, vagyis nem egyszerűen generál egy mondatot, amit aztán felolvas. Ehelyett úgy alkotja meg a beszédet, ahogy az emberek valójában beszélnek – szünetekkel, hümmögésekkel, hangszínváltásokkal együtt. A ChatGPT és a Gemini hangopciói, bár lenyűgözőek, még mindig strukturált módon működnek: először szöveget generálnak, majd azt alakítják beszéddé. A Sesame ezzel szemben úgy beszél, mintha gondolkodna, így a válaszai hihetetlenül természetesnek tűnnek.
Tesztelés a gyakorlatban
Nagyon egyszeru tesztelni, a website-jukon levo feluleten ugy lehet beszeltgetni vele, mintha telefonon beszelnenk. Egy képzeletbeli, de realisztikusan nehéz forgatókönyvel teszteltük: “Nagy lehetőség adódott a munkahelyemen, de ideges vagyok, hogy elrontom.”
Ahelyett, hogy azonnal általános biztatásba kezdett volna, a Sesame szünetet tartott. Csak egy apró pillanatig, de elég volt ahhoz, hogy természetesnek hasson, aztán mesterséges együttérzéssel teli hangon válaszolt: “Ez teljesen normális. A nagy lehetőségek néha nyomasztónak tűnhetnek. Mi az, ami a leginkább idegesít ezzel kapcsolatban?”
Nem feltételezett semmit, és először megpróbált bekapcsolódni, mielőtt bármilyen sablonos tanácsot adott volna. A Sesame javasolta: “Gyakoroltál már egy barátod előtt, vagy felvetted magadat? Néha, ha visszahallgatod magadat, segíthet finomítani az előadásmódodon.” A hang nem tökéletesen meggyőző, a habozások és egyéb furcsaságok kissé kimértnek tűntek, de összességében lenyűgöző teljesítmény volt.
Egyelőre természetesen angolul beszél, rövidesen 20 másik nyelven is elérhető lesz, és a nyílt forráskódot is közzé szándékoznak tenni.
További részletek itt. (Link a weboldalra)