
Jön az MI, amely leveszi a terhet a 112-esekről
Sanders barátjával, Damian McCabe-bel megalapította a Hypert, ahol MI-alapú beszédtechnológia segíti a hívások kezelését – főként azokat, amelyek nem igényelnek azonnali választ, de eddig mégis ugyanazokhoz a túlterhelt ügyintézőkhöz futottak be, mint az életveszélyes segélyhívások. A Hyper rendszere képes válaszolni a kérdésekre, linkeket küldeni SMS-ben, átirányítani vagy épp jelentéseket továbbítani a rendőrség felé, de ha csak egy kicsit is vészhelyzet alakul ki, azonnal ember veszi át az irányítást.
Őrült tempóban gyűlt össze 2,2 milliárd forint
Nemcsak az ügyfelek, a befektetők is villámgyorsan kaptak rá Sandersék ötletére. Kevesebb mint két hónap alatt, őrült tempóban gyűjtöttek össze 6,3 millió dollárt, vagyis mintegy 2,2 milliárd forint tőkét – a körbe olyan neves befektetők szálltak be, mint a Ripple Ventures, a GreatPoint Ventures, a Tusk Venture Partners és a K5 Global.
Hyper: ami tényleg a 911-re (Emergency Call), vagyis nálunk a 112-re fókuszál
A konkurencia már mozgolódik a piacon, de a Hyper előnye, hogy közvetlenül valós, 112-es hívásokkal tréningezik a modelljeiket, ráadásul több nyelvet támogatnak, és már több központban is aktívan működnek. A cél most az országos bővítés, szorosabb integráció a meglévő vészhívórendszerekkel, valamint új termékek fejlesztése – és persze olyan munkakörülményeket teremteni, hogy az operátorok hosszú távon is vállalják a sokszor embert próbáló hivatást.
Az MI nem váltja le az embereket – inkább megmenti őket
Sanders szerint a legtöbb vészhívó központ jelenleg alulstaffolt, miközben az adminisztráció és a panaszok kezelése elviszi a fókuszt az igazán fontos hívásokról. A Hyper célja, hogy a mindennapi, ám nem életveszélyes hívások átvállalásával könnyítsen az operátorok terhein, és így még több életet lehessen megmenteni, amikor tényleg minden másodperc számít.