
A streamingóriások már előrébb járnak
A Netflix MI-használata sem titok: Ted Sarandos társigazgató nyíltan elismerte egy pénzügyi jelentésen, hogy Az örök utazó (The Eternaut) posztapokaliptikus sorozatukban is generatív MI-technológiát alkalmaztak, amely szintén a Runway MI megoldásaira épült. Bár a Netflix korábban is használt MI-t például hangjavításra, ez volt az első alkalom, hogy saját gyártású tartalmában generatív MI-t vetett be. Az ilyen eszközök az egyre költséghatékonyabb és gyorsabb gyártás miatt terjednek; Sarandos elmondása szerint a vizuális effektek ebben a projektben tízszer gyorsabban készültek el, mint hagyományos módszerekkel.
Mindenki a Runway-t akarja
Nemcsak a Netflix és a Disney fedezték fel maguknak a Runway MI-t: már két évvel ezelőtt is használták a Minden, mindenhol, mindenkor (Everything Everywhere All At Once) című filmben, például háttérek eltávolítására. Az ok ugyanaz: olcsóbb és hatékonyabb, mint a hagyományos utómunka, például a rotoszkópia. A The Late Show with Stephen Colbert csapata szinte naponta alkalmazza a Runway-t, hogy órák helyett percek alatt alkossanak új vizuális tartalmat.
A nagy stúdiók is csatlakoznak
2024 szeptemberében már a Lionsgate is szerződést kötött a Runway-jel, szerintük így olyan filmeket és sorozatokat tudnak előállítani, amelyeket korábban nem lett volna érdemes. Az AMC Networks szintén partner lett: marketingképek és még meg nem valósult sorozatok látványterveinek elkészítésére vették igénybe az MI-eszközöket.
Mi jöhet még?
A szórakoztatóipar cégei sorra ismerik fel, mennyi lehetőség rejlik az MI-ben. Ráadásul a Runway már dolgozik szövegből videójátékot generáló megoldáson is, így könnyen lehet, hogy hamarosan a videojáték-iparban is hasonló átrendeződést látunk majd, mint most Hollywoodban.