
Új Remix funkciók, új kreatív lehetőségek
Érdemes kiemelni, hogy hamarosan a Remix nevű funkció is elérhető lesz a Google Fotókban, mellyel fotóidat olyan stílusokba alakíthatod át, mint az anime, a képregény, a vázlat vagy a 3D animáció. Az összes új kreatív eszköz egy új, Létrehozás (Create) fül alatt kap helyet, ahol könnyebben elérhetőek lesznek a kollázs, a kiemelt videó és egyéb funkciók mellett. Android és iOS rendszeren a Fotókban első körben Amerikában lesznek elérhetők ezek az újdonságok, a YouTube Shorts esetében pedig az USA, Kanada, Ausztrália és Új-Zéland felhasználói számára.
Kísérleti MI, látható vízjellel
Mindezek dacára a Google figyelmeztet: ezek az MI-alapú fotó- és videóeszközök még kísérleti fázisban vannak, így időnként pontatlan eredményeket adhatnak. A felhasználók visszajelzéseikkel egyszerűen segíthetik a fejlesztést. Minden generált képen és videón elhelyeznek egy láthatatlan, úgynevezett SynthID digitális vízjelet, a Fotókban készült videókon pedig még egy jól felismerhető, látható vízjel is lesz, hogy mindenki számára egyértelmű legyen: MI alkotta a tartalmat.
Még több MI-trükk a Shortsban és új AI Playground
A YouTube Shorts is kap új MI-trükköket, például firkákból generált képeket, valamint olyan szelfi-effekteket, amelyek duplikálják az embert, vagy buborékos víz alá helyezik. Ezeket az effekteket mostantól az AI Playground nevű új központban lehet elérni, amit a videókészítő képernyő jobb felső sarkában található csillámos ikonra kattintva hívhatsz elő.
Google kontra Apple: teljesen más MI irányelvek
Összefoglalásként megjegyezhető, hogy a Google MI-s fejlesztései jóval előrébb járnak, mint amit az Apple kínál az iOS Fotók (Photos) alkalmazásban. Különösen igaz ez akkor, ha a fantáziádat akarod szabadon engedni, míg az Apple sokkal szigorúbb, főként a deepfake-ek és álhírek elleni szabályozás miatt.