
A hitelesség alapvető
Joon Choi, a Weverse (művészeket és rajongókat összekapcsoló platform) elnöke szerint a rajongói bázis kiépítése mindig az autentikussággal kezdődik. Kiemelte a rajongói közösséghez tartozás “különleges” és “boldog” élményének jelentőségét. Ha egy művész nem képes hitelesen kapcsolódni rajongóihoz, akkor egy olyan platform, mint a Weverse, egyszerűen nem lesz megfelelő számára. Ez az elv ugyanúgy érvényes azokra a vállalatokra is, amelyek kapcsolatot keresnek fogyasztóikkal.
Ismerd meg önmagad a különböző csatornákon
Aron Levitz, a Wattpad Webtoon Studios elnöke hangsúlyozta, hogy márkaépítéskor fontos meghatározni, hogyan mutatkozunk meg a különböző csatornákon. “Megnézted már? Nem az, amire gondolsz. Olvasd el. Teljesen elszállt” – mondta. “De eldöntötték, hogy azon a csatornán másképp beszélhetnek magukról, mint ahogy azt egy üzletben valaha is tennék.”
A lényeg, hogy hűek maradjunk egy egységes személyiséghez, miközben készek vagyunk kísérletezni, hogy megtaláljuk, mi működik legjobban – különösen a közösségi médiában, ahol folyamatosan áramlik a tartalom. “Gondolkodhatsz technológiai vállalatként, és végezhetsz A/B teszteket, hogy valóban megértsd, milyen lehet a márkád” – javasolta Levitz.
A rajongói bázis nem monolit
Gita Rebbapragada, az anime streaming szolgáltató Crunchyroll operatív igazgatója a rajongói bázison belüli árnyalatok azonosításának fontosságát emelte ki. “Ha egy specifikus rajongói bázist egységes tömbként kezelünk, kudarcra vagyunk ítélve” – mondta. “Az egy adott rajongói közösségre való összpontosítás szépsége éppen a benne rejlő sokféleség.”
A rajongók gyorsan felismerik a vállalatok hiteltelen monetizációs próbálkozásait. Ugyanakkor valódi lehetőségek rejlenek a rajongókkal való pénzügyi kapcsolatépítésben, ha az “jól igazodik” a közösség értékeihez. “Gyakran kényelmetlen témának tartjuk a rajongói bázis monetizálását” – mondta Rebbapragada. “De ha szeretsz egy történetet vagy játékot, sokféleképpen szeretnél kapcsolódni hozzá. Egy cég vagy márka pedig, amely menő terméket kínál, amit szívesen tartasz otthon, polcon vagy viseled, valódi értéket teremt annak, aki szereti az adott dolgot. Végső soron a motivációk megértéséről szól az egész.”