
Két hullámhossz, egy csepp zsenialitás
Az új módszer lényege, hogy egyetlen speciális gyantából, két különböző hullámhosszú fénnyel – ibolyántúli és látható – egyszerre készül az állandó szerkezet, valamint a később eltávolítható támasz. Ehhez a csapat saját fejlesztésű, kettős hullámhosszú, negatív-képalkotó nyomtatót használt, amelyben egyetlen digitális mikrotükör projektálja a kétféle fényt. Az UV rögzíti a tartóssá váló epoxi részeket, míg a látható fény egy lebomló, termoreaktív műanyagot edz, amelyet utólagos hőkezelés és vizes áztatás old fel.
Lebegő gyűrűk, ketrecben forgó golyó
A technológiával sikerült olyan lebegő, összekapcsolt formákat is nyomtatni, mint például az összefonódó gyűrűk (Interlocking Rings) vagy a golyó a ketrecben (Ball in a Cage), amelyek a réteges 3D nyomtatással szinte kivitelezhetetlenek. A támogató szerkezetek vízben oldódnak, így a végső tárgy tökéletesen épen, maradványok nélkül marad.
Gyorsabb, tisztább, pontosabb gyártás
Az újítás jelentősen csökkenti a nyomtatási időt és a hulladékot, továbbá javítja a pontosságot. Nem kell többé anyagot cserélni menet közben – ez jelentette eddig a legnagyobb problémát a többanyagú nyomtatásban. Így például mozgó alkatrészek – mint a forgópántok vagy illesztékek – egyszerűen, egyben nyomtathatók, a lebomló támasz révén pedig elkerülhető a kézi összeállítás, és megszűnik a bonyolult illesztgetés szükségessége.