
Az MI-robotika új korszaka
A RealSense élén Nadav Orbach, az Intel innovációért felelős alelnöke áll majd vezérigazgatóként. Szerinte most jött el a tárgyi MI-technológiák ideje, hiszen egyre több gyakorlati felhasználásuk jelenik meg. Világszerte felpörgött a befektetői érdeklődés a robotikai piac iránt: a Morgan Stanley becslése szerint 2050-re az iparág elérheti az 5 ezer milliárd dolláros, azaz több mint 1 800 ezer milliárd forintos bevételt, ahogy a technológiai óriások, például a Tesla és az Amazon is egyre nagyobb összegeket fektetnek bele.
RealSense: egy évtizedes innováció
A több mint tíz éve, eredetileg Intel Érzékelő Számítástechnika (Intel Perceptual Computing) néven indult RealSense 3D-látásra épülő termékeket fejleszt. Első eszközüket 2015-ben dobták piacra, jelenleg mintegy 130 alkalmazottal dolgoznak az Egyesült Államokban, Izraelben és Kínában. Fő vásárlóik önvezető robotokat fejlesztő vállalatok, mint például az Eyesynth és a Unitree Robotics. Orbach szerint a fő cél, hogy még biztonságosabb, felhasználóbarát robotikai megoldásokat kínáljanak partnereiknek.
Az Intel egyébként több költségcsökkentési hullámon is túl van: tavaly elbocsátották az akkori vezérigazgatót, leépítéseket hajtottak végre, és eladták egyik leányvállalatukat is, a versenytársakkal vívott MI-harc árnyékában.