
Hamis aláírások, iparági ellenállás
Bár már elegendő számú aláírás gyűlt össze ahhoz, hogy jogszabálytervezet készülhessen, Scott szerint a leadott támogatások egy része érvénytelen vagy hamis lehet. Mivel ez egy állami folyamat, nem elég elérni az egymilliót: legalább tíz százalékkal több, vagyis minimum 1,1 millió aláírás szükséges ahhoz, hogy a hibás és csalárd támogatásokat kiváltsák.
Az ipar nem akar engedni
A kezdeményezés ellen már felszólalt a Video Games Europe nevű iparági szervezet, amelyben olyan nagy szereplők vannak, mint a Microsoft, a Nintendo vagy az Electronic Arts. Szerintük a magánszerverek nem megoldás, mert így nem tudják megvédeni a játékosokat a csalásoktól, az illegális tartalmaktól vagy a veszélyes közösségektől, ráadásul jogilag is ők lennének felelősek mindenért. Úgy vélik, hogy a legtöbb játék eleve csak online működik, ezért ha rájuk kényszerítik ezeket a szabályokat, a fejlesztési költségek 20-30%-kal is emelkedhetnek, sőt, akár úgy is dönthetnek, hogy nem hozzák ezeket a címeket Európába.
Mi lesz most?
A Ne öljétek meg a játékokat (Stop Killing Games) mozgalom újabb szintre lépett, de komoly akadályok várnak rá: még mindig bizonyítani kell az aláírások valódiságát, ráadásul a nagy kiadók keményen ellenállnak mindenféle jogi változtatásnak. Az ügy egyszerre arról szól, mennyire birtokoljuk azt, amit online veszünk, és hol húzza meg a határt a digitális tartalmak felett az ipar.