Az MI-s kiberbiztonságért versengenek a befektetők

Az MI-s kiberbiztonságért versengenek a befektetők
Az izraeli Cato Networks újabb 129 milliárd forintot (359 millió USD) tőkét szerzett, így értéke már több mint 1 700 milliárd forint (4,8 milliárd USD). Az egyre gyakoribb és kifinomultabb kibertámadások miatt a vállalatok egyre jobban tartanak az üzleti fennakadásoktól, emiatt ugrásszerűen nő az érdeklődés az MI-alapú biztonsági megoldások iránt. Az új tőkebevonás élén a Vitruvian Partners és az ION Crossover Partners álltak, mellettük korábbi befektetők is csatlakoztak, így a Cato már több mint egymilliárd dollárnyi tőkét gyűjtött össze.

Milliárdos biztonsági piac

Elemzők szerint a vállalati információbiztonsági kiadások évről évre kétszámjegyű ütemben nőhetnek legalább 2028-ig. A befektetők továbbra is kiemelt területként kezelik a kiberbiztonságot és a nulla bizalmi (zero trust) megoldásokat, még akkor is, amikor más technológiai szegmensekben visszaesés tapasztalható. A friss tőkét a Cato Networks MI-alapú biztonsági fejlesztésekre, kutatás-fejlesztésre, valamint globális terjeszkedésre fordítja.

Útban a tőzsde felé?

A vállalat 2015-ben alakult, és hálózati, illetve biztonsági szolgáltatásait egyetlen felhőplatformban, úgynevezett SASE-ben (biztonságos hozzáférési szolgáltatási él – Secure Access Service Edge) egyesíti. Megoldása segít az üzleti adatvédelemben, a fenyegetések megelőzésében és a gyors incidenskezelésben. A Gartner szerint a SASE-piac 2027-re 8 750 milliárd forintra (25 milliárd USD) nőhet, szemben a 2 450 milliárd forintos (7 milliárd USD) 2022-es értékkel. Az ügyfelek között olyan vállalatok szerepelnek, mint a Swissport, a Carlsberg, az Element Solutions és a Komax. A Reuters már tavaly megszellőztette, hogy akár 2025-ben tőzsdére léphet a cég.

2025, adrienne, www.fastcompany.com alapján



Legfrissebb posztok