
Miért kellett a Polygon a Valnetnek?
A Valnet kiemelten fontos, AAA-kategóriás gaming márkaként tekint a Polygonra, amely régóta a cég érdeklődési körébe tartozott. A vállalat már rendelkezik más népszerű gaming oldalakkal, mint a GameRant, TheGamer, Fextralife, DualShockers, Hardcore Gamer és OpenCritic. A jövőben a Valnet célja, hogy a Polygon a játékipar egyik legrészletesebb, legsokoldalúbb forrásává váljon.
Változó szerkesztőség, hosszú távú tervek
A meglévő stábból körülbelül tízen folytatják a munkát a Polygon új tulajdonosánál, Matt Patches ideiglenesen irányítja a szerkesztőséget. A Valnet már elkezdte új munkatársak toborzását, valamint befektetéseket is ígér a működés modernizálására, hogy a Polygon erős maradjon a következő öt-tíz évben is. Bár konkrétumokat nem árultak el arról, hányan lesznek főállásúak vagy szerződésesek, a vállalat célja, hogy vezető szerkesztőket és írókat nyerjen meg az oldalnak.
Felmerülő kérdések és kritikák
Az adásvétel során a Polygon legtöbb korábbi munkatársa távozott vagy elbocsátották, köztük Chris Grantet is, aki azt állította, hogy a Valnet egyáltalán nem volt hajlandó vele kommunikálni. Erre a cég vezetője úgy reagált, hogy inkább a Vox Media vezérigazgatójával tárgyaltak, a kollégák személyes kérdéseit pedig nem kommentálta.
A Polygon archívumát a Valnet elérhetővé teszi, így nem ismétlődhet meg, hogy egy jelentős oldal tartalma nyomtalanul eltűnik. A cég azt is leszögezte, hogy egyáltalán nem tervez MI-alapú cikkeket közölni, szemben az iparágban terjedő tendenciákkal. Felmerült egy régebbi munkaügyi botrány is egyes Valnet-oldalaknál, de a vezetőség saját közleményére hivatkozott, részletekbe itt sem ment bele.
Stabilitás a cél
A Valnet szerint a következő egy évben nem várható radikális változás a Polygon életében: a márka felépítésére, fejlesztésére és a közönség megtartására fókuszálnak, az irányt pedig a szerkesztőségi és üzemeltetési háttér fogja meghatározni. Az új tulajdonosok tehát kiszámítható jövőt ígérnek a játékos közösségnek.