
Mit tudunk eddig az új hátterekről?
A hírek szerint a funkció még a fejlesztés nagyon korai szakaszában jár, részletes információk vagy konkrét lehetőségek még nem szivárogtak ki. Annyi sejthető, hogy a háttérkép automatikusan igazodik majd bizonyos szempontokhoz, például a napszakhoz, a felhasználó szokásaihoz vagy akár az éppen kiválasztott témaelemekhez. Ez akár azt is jelentheti, hogy a rendszer elemzi a Windows használatát, és ennek megfelelően ajánl vagy váltogat háttérképeket – természetesen csak akkor, ha engedélyezed az MI számára ezen adatok használatát.
Újabb kísérlet vagy végre tényleges változás?
A dinamikus, úgynevezett élő háttérképek gondolata nem új, sőt: a Windows 11 23H2 alatt is voltak rejtett kódrészletek, ám ezeket akkor még elvetette a Microsoft. Most viszont, amikor a cég mindenhol MI-funkciókat vezet be a rendszerbe, logikusnak tűnik, hogy a háttérképeket is intelligensebben akarják kezelni. Ez nem csak mozgó elemeket, animációkat vagy parallax hatást jelenthet, de akár azt is, hogy a háttérképed hangulatát, fényviszonyait a napszakhoz igazítja a rendszer – ahogy például a macOS-ben (macOS) már régóta megszokhattuk.
Erőforrásigény és fenntartások
Az ilyen vizuális újítások gyakran jobban terhelik a gépet, mint a statikus háttérképek, ami a szerényebb gépekre rossz hír lehet. De a funkció természetesen bármikor kikapcsolható. Kérdés, hogy ténylegesen eljut-e a felhasználókhoz, vagy a Microsoft ismét visszalép, ahogy azt már láttuk korábban. Addig is várhatóan hónapokig csak tesztekben találkozhatunk ezzel a funkcióval, de egyre biztosabb, hogy a Microsoft az MI segítségével valóban feldobná az unalmas ablakokat.