Az MI-szakik is simán bedőlnek egy kriptocsalásnak

Az MI-szakik is simán bedőlnek egy kriptocsalásnak
Még a kriptovilág nagyjai sem immunisak a csalók trükkjeire: nemrég két ismert MoonPay-vezető 91 millió forintot (kb. 250 ezer USD) érő Ethereumot utalt át egy hamis adományra, amelyet Donald Trump beiktatási alapjának hittek. A csaló egy Steve Witkoff nevű, valós személy nevét és egy megtévesztő, „l” betűvel írt e-mail-címet használt fel, hogy pénzt csaljon ki a gyanútlan áldozatokból.

Ál-adomány, valódi veszteség

A nyomozati dokumentumok szerint Ivan Soto-Wright vezérigazgató és Mouna Ammari Siala pénzügyi igazgató a megtévesztő levelek hatására egy már ismert csalóhoz tartozó kriptotárcába utalták az összeget. Az e-mail-váltásban Mouna még vissza is jelezte, hogy a tranzakció megtörtént, sőt, a visszaigazolást is mellékelte. A csaló ezután – az igazságügyi minisztérium szerint – több különböző kriptocímre próbálta szétosztani az összeget, hogy elrejtse a forrást. Később sikerült a pénzmosási szálat egészen Nigériáig visszakövetni.

MoonPay és a hírességek

A MoonPay korábban azért került a figyelem középpontjába, mert celebek az Uncsi Majmok Jachtklubja (Bored Ape Yacht Club) NFT-k után kaptak jutalékot rajtuk keresztül. Ezenfelül a MoonPay segítségével vásárolhatták meg egyesek Trump mémérméit (memecoin), ami jelentős forgalmat hozott a cégnek. Mindez jól mutatja, hogy a digitális pénzvilágban nemcsak a laikusok, hanem a bennfentesek is könnyen áldozattá válhatnak.

2025, adrienne, www.theverge.com alapján



Legfrissebb posztok