
Zselé alapú forradalom
Az új bőr egy elektromosan vezető zseléalapú anyagból készült, amely különféle formákba önthető. Egyetlen speciális szenzorral felszerelve akár több százezer kapcsolódási útvonalon érkezhetnek a különböző érintési és nyomásinformációkat hordozó jelek.
Robotok, katasztrófa-elhárítás és egészségügy
Mivel a tapintás érzékelése a következő nagy mérföldkőnek számít a robotikában, ez a technológia kulcsfontosságú lehet olyan gépek számára, amelyeknek emberi érzékenységet kell utánozniuk. Az új fejlesztést alkalmazhatják robotikában, veszélyes környezetekben, az egészségügyben vagy akár katasztrófa-elhárításban is.
Egyszerűbb, olcsóbb, strapabíróbb
A legtöbb eddigi elektronikus bőr külön szenzort használt a nyomás, hőmérséklet vagy sérülés érzékelésére, de ezek egymás jeleit zavarhatják, anyaguk (jellemzően elasztomer) pedig elég sérülékeny. Az új anyag egyetlen, többszörös ingert érzékelő szenzort használ, amely olcsóbban, egyszerűbben és megbízhatóbban gyártható, ráadásul nem olyan érzékeny a szakadásokra vagy vágásokra.
Brutális tesztek, MI-tréning
A kutatók zseléből öntött emberi kezet készítettek, majd hőpisztollyal, ujjal, robotkarral és szikével tesztelték a bőrt. Több mint 1,7 millió adatot gyűjtöttek össze a bőr 860 000 vezető útvonaláról, amelyeket MI-tréninghez használtak fel. Így, ha ezt az anyagot robotra szerelik, az képes lehet felismerni a különféle tapintásokat. Bár még mindig nem éri el az emberi bőr szintjét, jobbnak ígérkezik minden eddigi megoldásnál, és emberi tapintás alapján is kalibrálható.