Kiszivárgott titkok és az Apple bosszúja
Bár a Kamera alkalmazás nem egyezett pontosan azzal, amit az Apple végül bemutatott, a YouTuber renderjei meglepően közel álltak a valósághoz. Az Apple-nél is feltűnt, hogy a videók túlságosan sok részletben pontosak voltak – ezért most pert indítottak Jon Prosser, a YouTuber, és Michael Ramacciotti ellen, mert állításuk szerint jogosulatlanul jutottak hozzá üzleti titkokhoz.
Trükközés, leleplezés, kirúgás
Az Apple szerint Ramacciotti egy Apple-alkalmazott barátja, Ethan Lipnik segítségével jutott hozzá a fejlesztői iPhone-hoz. Kiszámolták, mikor nincs otthon Lipnik, megszerezték a telefonját, és a kódját is feltörték. Prosser pénzt ajánlott Ramacciottinak a készülékhez való hozzáférésért cserébe. Ramacciotti végül felhívta Prossert, bemutatta neki az iOS 26-ot futtató fejlesztői telefont, Prosser pedig képernyőmentéssel rögzítette a hívást, majd megosztotta a videókat is.
Mélyebb a gond, mint gondolnánk
Lipnik készülékén egy sor még be nem mutatott Apple-fejlesztés is volt, amelyek titkosak maradtak volna, ha nem szivárognak ki. Lipniket azóta az Apple kirúgta, mert nem tartotta be a cég belső szabályzatát, ráadásul amikor tudomást szerzett a dologról – miután ismerősök felismerték a lakását a kiszivárgott FaceTime-felvételeken –, nem szólt a cégnek, hanem az Apple egy névtelen emailből értesült a történtekről.
Ki hazudik?
Jon Prosser most azt állítja, hogy nem volt tudatában annak, mi történik a háttérben, és várja, hogy beszélhessen az Apple-lel az ügyről. A per tétje, hogy mennyi üzleti titok jutott ki, és a cég jelentős kártérítést, illetve titoktartási végzést követel.