Az internetes bűnözők üldözése már a bolygót is menti

Az internetes bűnözők üldözése már a bolygót is menti
A hackerek elleni küzdelem nemcsak a digitális világ számára jelent eredményt: a rosszindulatú hálózatok felszámolása annyi káros kibocsátástól kíméli meg a Földet, mintha egy benzines autó 52 millió kilométeren át pöfögött volna, vagy tíz év alatt 48 ezer facsemete nőtt volna óriásira. Az elkerült energiafelhasználás eléri a 22,4 millió kilowattórát.

Óriási léptékű bűnmegelőzés

2024-ben egy nemzetközi biztonsági szervezet világszerte 207 442 feltört számítógépet tisztított meg, ezzel több mint 2,7 milliárd dollárnyi (950 milliárd forint) társadalmi mérnökséggel elkövetett csalástól védve meg 65 millió embert. Eközben 1 221 bűnözőt tartóztattak le, ami példa nélküli siker a kibervédelemben.

Zöld fordulat a techben

A technológiai szektor karbonlábnyoma már most a globális kibocsátás 3%-áért felelős, és ez 2030-ra akár 13%-ra is nőhet. Egyes adatközpontok energiafelhasználása már Japán teljes fogyasztásával vetekszik, miközben egyedül a Google adatközpontjai több mint 15 millió liter vizet használtak fel 2021-ben. Az MI csak szigorú szabályok mellett működik: az etika és a magánélet védelme az elsődleges. Az átláthatóság jegyében a vállalatok azt is megmutatják, hogy egyszerre képesek az innovációra, a biztonságra és a fenntarthatóságra.

2025, adrienne, www.techradar.com alapján

  • Te mit gondolsz, hol húzódik a határ a biztonság és a magánélet között?
  • Szerinted a technológiai innováció fontosabb, mint a környezetvédelem?
  • Te mit tennél, ha látnád, hogy egy nagyvállalat nem átláthatóan működik?




Legfrissebb posztok