Az igazi veszély a kvantumszámítógép, nem a zsarolóvírus

Az igazi veszély a kvantumszámítógép, nem a zsarolóvírus
A kvantumszámítógépek hamarosan képesek lesznek feltörni a mai titkosításokat, ami komoly veszélyt jelent a védelem, az infrastruktúra, a távközlés és más kritikus iparágak számára. Világszerte már most sok állam gyűjti a titkosított adatokat, hogy egy későbbi technológiai áttörést követően visszamenőleg megfejthesse azokat. Ezt a támadási módszert “gyűjts most, fejts később” (harvest now, decrypt later) néven ismerik.

Öt éven belül eljöhet a Q-nap

Egy új, 13 országot érintő felmérés szerint, amelyben 1000, legalább 365 milliárd forintos bevételű szervezetet kérdeztek meg, a cégek 70%-a már most dolgozik, vagy tervezi a kvantumbiztos megoldások bevezetését. Közel kétharmaduk aggódik a “gyűjts most, fejts később” (harvest now, decrypt later) típusú támadások miatt, minden hatodik szerint pedig már öt éven belül eljöhet a rettegett Q-nap, amikor a kvantumtechnológia áttöri a jelenlegi védelmi rendszereket.

Aki hamar lép, előnyt szerez

A vállalkozásoknak minél hamarabb át kell állniuk a kvantumálló védelemre, hogy ne veszélyeztessék a működésüket vagy az ügyfelek bizalmát. A többség – 70% – már most is használ új generációs kriptográfiai algoritmusokat a kvantumfenyegetések ellen. A kvantumbiztonság nem extra költség, hanem tudatos, stratégiai befektetés, amely a jövőben profitot és védelmet is hozhat a gyorsan alkalmazkodó cégek számára.

2025, adrienne, www.techradar.com alapján

  • Te mit gondolsz arról, hogy már most gyűjtik a titkosított adatokat, hogy később visszamenőleg is megfejthessék őket?
  • Szerinted etikus, ha egy állam vagy cég már most későbbi támadásra készül?
  • Te mit tennél, ha tudnád, hogy a mai védelem hamarosan áttörhető lesz?




Legfrissebb posztok