
Költséges tiltások és állami ellenállás
Korábban Ted Cruz azt javasolta, hogy azok az államok, amelyek szabályozzák az MI-t, ne juthassanak hozzá a 15 540 milliárd forintos (42 milliárd USD) szélessáv-fejlesztési alaphoz. Az újabb kompromisszum szerint már csak egy 185 milliárd forintos (500 millió USD) MI-infrastruktúra-alaptól esnének el.
Az egyeztetések során Tennessee szenátora, Marsha Blackburn – aki eddig is bírálta az állami MI-szabályozás tilalmát – elérte, hogy az eredeti 10 éves tilalmat megfelezzék, és az államok önállóan felléphessenek például a művészek hangjának vagy képmásának védelmében. Tavaly Tennessee elfogadta az Elvis-törvényt (ELVIS Act), amely lehetővé teszi a művészek hamisításai elleni fellépést, míg Texasban megtiltották az MI-t a gyermekpornográfia vagy önsértésre/kényszerítésre történő felhasználásban.
Politikai viták, MI-lobbi és parttalan vita
Még mindig nem biztos, hogy az enyhített szabályozás eloszlatja az aggodalmakat: 17 republikánus kormányzó pénteken felszólította a Szenátust, hogy hagyjon fel az MI-tervvel, szerintük szükség van az államok jogaira, mert ők a demokrácia laboratóriumai. Az amerikai kereskedelmi miniszter üdvözölte a kompromisszumot, szerinte így megőrizhető az Egyesült Államok elsőbbsége az MI-ben, miközben a Kongresszus évek óta képtelen valódi MI-szabályokat elfogadni. Eközben a Szenátus demokratái szerint az új javaslat csak tovább kedvez a technológiai cégeknek, és akár teljesen megvonhatná az internethozzáférési támogatást az államoktól, ha nem fogadják el a moratóriumot.