
Az egészségi következmények és a szívbetegség
Már az 1980-as évektől vizsgálták a düh egészségügyi hatásait középkorú nőknél, főként a szívbetegségek, például a magas vérnyomás és a koszorúér-betegség kapcsán. Kiderült, hogy az érzelmileg dühösebb nők vérnyomása három év alatt megemelkedett. Hosszú távon az erős dühérzet összefüggött a nyaki verőér falának megvastagodásával is, ami az érelmeszesedés egyik előjele.
Hangulatingadozás, hormonok és információhiány
A perimenopauza pszichés oldala jelentősen befolyásolhatja egy nő mindennapjait és munkáját is, mégis gyakran alulértékelik. Az ösztrogénszint ingadozása – nemcsak a szülés után, hanem minden menstruációs ciklus során, illetve a menopauza közeledtével – komoly hangulatingadozást, dühkitöréseket és ellenségességet okozhat. A leginkább azok a nők vannak veszélyben, akik hormonpótló terápiát kapnak.
A jobb érzelemszabályozás esélye
A kutatás eredményei azt sugallják, hogy az életkor és az előrehaladottabb reproduktív szakaszok segíthetnek az érzelmek, különösen a düh jobb kezelésében. Ezért sokat jelenthet, ha a nők tudnak a lehetséges hangulati változásokról a kritikus időszakokban, így célzottabban lehet kezelni a tüneteket, és javítani az életminőséget. Az ilyen ismeretek a megfelelő düh- és érzelemszabályozó stratégiák kidolgozásához is hozzájárulhatnak.