
Az MI segíthet – csak lehet, hogy nem pont úgy, ahogy szeretnéd
Turnbull LinkedIn-posztjában részletesen összeszedte, hogyan képes egy MI nemcsak szakmailag, de érzelmileg is támogatni azokat, akik elveszítették állásukat, vagy erre készülnek. Javasolt példamondatokat is közölt MI-alapú promptokhoz, például: írjon az MI egy barátságos hangvételű bemutatkozó üzenetet, amit elküldhetsz egy másik stúdiónak egy új álláshirdetés kapcsán, vagy készítsen profin átfogalmazott, számszerű eredményekkel megtámogatott önéletrajz-szöveget.
Az MI karriertervezési tanácsokat adhat, feldobhatja a LinkedIn-profilodat, sőt még arra is képes, hogy motiváló gondolatokat fogalmazzon meg, amikor önbizalomhiánnyal vagy imposztor-szindrómával küzdesz.
Vegyes fogadtatás, törölt poszt
A kezdeményezést a szakma nem fogadta túl jól: a Necrosoft Games igazgatója, Brandon Sheffield osztotta meg a posztot, amely rövid idő alatt negatív visszhangot váltott ki a LinkedInen. Turnbull néhány órával később inkább törölte is bejegyzését.
Az MI persze nem helyettesíti a saját tapasztalatokat és a személyes hangodat, de amikor az elbocsátás okozta stressz kimeríti a mentális tartalékaidat, sokak szerint segíthet átlendülni a nehéz helyzeteken – gyorsabban, nyugodtabban és tisztábban.
MI mindenütt, emberek sehol?
A Microsoft láthatóan teljes lendülettel halad az MI-integrációban, miközben éppen emberek százaitól válik meg. A vállalatnál arra biztatják a dolgozókat, hogy használják ki a Copilot lehetőségeit, sőt, néhány fejlesztő úgy érzi, az Xbox vezetése – például a Halo Studios-nál – kifejezetten arra törekszik, hogy minél több humán munkát MI-re cseréljen. Ebben a légkörben az MI által kínált virtuális vigasz legalább annyira ironikus, mint amennyire keserű.