IBM vezére szerint az MI nem fogja lecserélni a programozókat, csak jobbá teszi őket

Featured Image
Arvind Krishna, az IBM vezérigazgatója a SXSW konferencián adott interjú során beszélt az MI szerepéről a programozásban és a globális kereskedelemben. Kiemelte a nemzetközi kereskedelem fontosságát az Egyesült Államok gazdasági növekedése szempontjából, valamint annak szükségességét, hogy az országba vonzzák a nemzetközi tehetségeket. Krishna határozottan nem értett egyet azzal a jóslattal, hogy az MI hamarosan a programkódok 90%-át írná, ehelyett úgy véli, ez az arány inkább 20-30% körül alakulhat.

Az MI nem helyettesíti, hanem segíti a programozókat

Krishna szerint a mesterséges intelligencia nem fogja megszüntetni a programozói munkahelyeket, hanem jelentősen növeli majd a programozók termelékenységét. Az IBM vezérigazgatója úgy látja, hogy az MI inkább eszközként működik, amely a meglévő tudást bővíti, mintsem új ismereteket fedezne fel önállóan. Ez a fajta szemlélet eltér a technológiai szektorban gyakran hallható apokaliptikus jóslatoktól, amelyek szerint az MI teljesen felváltja majd az emberi munkaerőt egyes területeken.

Kvantumszámítástechnika és energiafelhasználás

A beszélgetés során Krishna megemlítette az IBM érdeklődését mind az MI, mind a kvantumszámítástechnika iránt. Utóbbit kulcsfontosságúnak tartja a tudományos fejlődés szempontjából. Bár jelenleg az MI-rendszerek jelentős energiát fogyasztanak, Krishna szerint a jövőben várhatóan csökkenni fog ezeknek a rendszereknek az energiaigénye. Ez fontos szempont, hiszen az MI-rendszerek növekvő energiafelhasználása komoly kihívást jelent a fenntarthatóság szempontjából, különösen a nagy nyelvi modellek és a komplex algoritmusok esetében.

Globális kereskedelem és tehetségek vonzása

Krishna hangsúlyozta a nemzetközi kereskedelem szerepét az Egyesült Államok növekedésében. Véleménye szerint az USA-nak továbbra is vonzó célpontnak kell maradnia a globális tehetségek számára, ha meg akarja őrizni technológiai vezető szerepét. Ez az álláspont különösen fontos a jelenlegi geopolitikai környezetben, amikor a technológiai verseny egyre intenzívebbé válik a nagyhatalmak között, és a képzett szakemberekért folyó verseny globális szinten zajlik.

  • Mi a véleményed arról a kijelentésről, hogy a mesterséges intelligencia inkább támogatja, mintsem felváltja a programozókat?
  • Te hogyan biztosítanád, hogy az USA vonzó hely maradjon a globális tehetségek számára?
  • Hogyan kezelnéd az MI rendszerek növekvő energiaigényének kihívását a fenntarthatóság érdekében?




Legfrissebb posztok