
Amerikai álca, észak-koreai zsebek
A vád szerint Kejia Wang és Zhenxing Danny Wang több mint 80 amerikai állampolgár adatait biztosította hamis dolgozók számára, hogy azok bejuthassanak jól fizető amerikai távállásokba. Több kamuprogramcéget és álhonlapot is létrehoztak, például Hopana Tech Kft. (Hopana Tech LLC), Tony WKJ Kft. (Tony WKJ LLC) vagy Independent Lab Kft. (Independent Lab LLC) néven, hogy minden hitelesnek tűnjön. Danny Wang házi „laptopfarmokat” működtetett az USA-ban: cégek által kiadott laptopokat osztott ki, ezeket KVM-kapcsolókkal összekötve tette elérhetővé a távoli, észak-koreai dolgozóknak.
Milliárdos csalás, katonai adatlopás
A művelettel legalább 1,8 milliárd forintnyi illegális bevételt szedtek össze, az amerikai cégeket pedig 1,1 milliárd forintnyi kár érte. Az anyagi veszteségek mellett komoly adatbiztonsági kockázatok is felmerültek: az észak-koreaiak haditechnikához kapcsolódó titkosított adatokhoz, amerikai katonai technológiai forráskódhoz is hozzáfértek és el is vitték azokat.
Nemzetközi bűnbanda és szökésben lévő hackerek
A „DPRK RevGen: Belföldi Lehetővé Tételi Kezdeményezés” (DPRK RevGen: Domestic Enabler Initiative) fedőnevű művelet során 29 laptopfarmot kutattak át, 29 bankszámlát, 21 álhonlapot és 200 számítógépet foglaltak le 16 államban. Több, főleg kínai és tajvani állampolgárt is vád alá helyeztek, köztük Jing Bin Huangot, Baoyu Zhou-t, Tong Yuze-t, Ziyou Yuan-t, Mengting Liu-t és másokat. Négy észak-koreai továbbra is szökésben van, köztük Kim Kwang Jin, aki egy atlantai blokklánc-fejlesztő cégnél dolgozva módosított okosszerződés-kódot, hogy ellopjon 265 millió forintnyi kriptovalutát.
Kifinomult módszerek, meglepően egyszerű trükkök
Miközben a felhőalapú támadások egyre kifinomultabbá válnak, a csalók meglepően egyszerű technikákat alkalmaznak. Egy, több ezer szervezetnél tapasztalt elemzés szerint nyolc fő technikával működik az új hullámos hackergeneráció.